02 czerwca

Wyjątkowe połączenie na poznańskim Łazarzu

Poznań - Łazarz. Wnętrze wybudowanej w 1904 roku kamienicy zaskakuje niespotykanym gdziekolwiek indziej połączeniem elementów neoromańskich z secesyjnymi. W ostatnim czasie odnoszę wrażenie, że kamienica ta praktycznie pozbawiona jest lokatorów. Jak widać na zdjęciu balustrada przy schodach już praktycznie nie istnieje. Jaki będzie dalszy los tej przecudnej kamienicy? Niestety na tak zadane sobie pytanie odpowiedzieć nie potrafię.

Poznań Łazarz. Secesyjna kamienica. Klatka schodowa.

Poznań Łazarz. Secesyjna kamienica. Klatka schodowa.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Genialne zdjęcia i świetny pomysł na blog, będę go często odwiedzać. Szkoda, że większość ludzi nie docenia kamienic i tego, co się w nich kryje. Jedno pytanie: gdzie dokładnie znajduje się ta kamienica?

Klatkowiec pisze...

Miło słyszeć, że pomysł na tego typu stronę przypadł do gustu. Tym bardziej miło widzieć także, że zdjęcia na nim zamieszczane wywołują pozytywne emocje. Wiele osób w sumie nawet chyba nie rozumie, co można widzieć w starych, często zniszczonych klatkach schodowych, ale z drugiej strony dzięki przychylnemu nastawieniu mieszkańców mógł zaistnieć Klatkowiec. Takie niestety czasy nastały, że większość klatek jest zamknięta domofonami i często stanowią one barierę nie do pokonania (na szczęście często tylko iluzoryczną). Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Świetne zdjęcie, ale bez adresu!!!!W tym tygodniu będę w Poznaniu i chciałabym zobaczyć to cudo. Można prosić o namiary?

Copyright © 2016 Kamienice w Polsce. Klatkowiec. , Blogger