09 marca

Kielce: tydzień z żeliwnymi i stalowymi schodami - odsłona nr 2

Kielce. To jedna z najbardziej paradnych klatek schodowych w tym mieście. Schody wykonane są w całości z żeliwa, w tym także stopnice, co jest bardzo dużą rzadkością (najczęściej w takich konstrukcjach stopnice bywają pokryte drewnem). Najciekawsze jest jednak sygnowanie każdego ze stopni - dzięki temu wiemy, że schody były wytworzone w pobliskim Bliżynie.

PS. Przypominam o trwającym konkursie na najciekawsze zdjęcie, jaki odbywa się na grupie Kamienic w Polsce na Facebook. Dla zwycięzcy czeka nagroda!

By zawalczyć o nagrodę należy:
1) Umieścić wpis na grupie Kamienic w Polsce na Facebook:
https://www.facebook.com/groups/klatkowiec.kamienice
2) Można umieszczać zdjęcia tylko i wyłącznie własnego autorstwa wgrywając je bezpośrednio na grupę. W poście należy podać miasto, gdzie wykonano zdjęcie. Można wygrywać jedynie zdjęcia wykonane w kamienicach i budynkach użyteczności publicznej na obszarze obecnej Polski. W opisie zdjęcia należy umieścić #kochamżeliwneschody. Należy przestrzegać regulaminu grupy.
3) W konkursie nie biorą udziału wpisy, które zawierają materiały udostępnione z innych stron posty,
4) Autorzy zdjęć wyrażają zgodę na opublikowanie zwycięskiego zdjęcia na blogu Kamienic w Polsce (wraz z podaniem imienia i nazwiska autora zdjęcia),
5) Autor zwycięskiego zdjęcia (a brana będzie pod uwagę zarówno kwestia jakości zdjęcia, a także unikalności miejsca) będzie proszony po zakończeniu konkursu o podanie adresu do korespondencji, celem przekazania nagrody - folderu z wystawy Kamienic w Polsce oraz magnesu
6) Zdjęcia konkursowe można umieszczać na grupie do 14 marca (do końca dnia)
 
Udanej zabawy!!!
 
Kielce. Klatka schodowa. Żeliwne schody. Bliżyn.

Kielce. Klatka schodowa. Żeliwne schody. Bliżyn.

Kielce. Klatka schodowa. Żeliwne schody. Bliżyn.

 

Brak komentarzy:

Copyright © 2016 Kamienice w Polsce. Klatkowiec. , Blogger