19 kwietnia

Warszawa: klatka schodowa z piecem kaflowym

Warszawa. Powiadają, że klatki schodowe są wszędzie takie same. Nic bardziej mylnego. Po małych detalach można określić miasto, w którym wykonano fotografię. Jednym z wyróżników warszawskich klatek, są piece kaflowe usytuowane bokiem w stosunku do wejścia do klatki schodowej. Podczas swoich podróży odnalazłem co najmniej kilka takich klatek - i tylko w Warszawie. Oto jedno z takich znalezisk.

Więcej fotografii z Warszawy znajdziecie tutaj

Warszawa. Klatka schodowa z piecem kaflowym w kamienicy.

3 komentarze:

piotrwojcicki pisze...

Jak mi sie podoba ten blog i wpisy na Fb. Bardzo jestem tym zainteresowany, tylko boleję nad faktem, że coraz więcej klatek i podwórek wydaje sie dla fotografqa niedostepnych. Wszystko zamkniete!!!

Anonimowy pisze...

Jeden przydzie zrobic zdjęcia a drugi okraść mieszkanie. Ja sie wcale nie dziwie. Nie chciałbym aby po mojej klatce krecily sie dziesiątki ludzi z aparatami. Nie mówiąc o tym , że często chlew zostawiają "bo oni przyszlo fotki porobić"
Nie wszystko zamkniete Panie Piotrze, czasem wystarczy tylko porozmawiac z mieszkańcem wchodzącym do danego budynku. Kultura i odpowiednie podejscie wielokrotnie ułatwiają dokonc tego, co z pozoru wygląda na trudne.

Klatkowiec pisze...

Właśnie z tego powodu, by chronić wnętrza, a tylko pokazywać ich piękno nie są podawane adresy na łamach Klatkowca, tak jak to ma miejsce w przypadku innych tego typu lokalnych stron. Do tego także nie chcę, by co rusz, ktoś przeszkadzał mieszkańcom. Warto poczytać zasady zawarte w zakładce "O projekcie"

Copyright © 2016 Kamienice w Polsce. Klatkowiec. , Blogger